Найбільшим і найціннішим багатством кожної людини є її здоров’я. Конституція України визнає життя і здоров’я людини найвищими соціальними цінностями. Гарне здоров’я – це умова людського щастя, життєвого успіху, добробуту.

Тому на сьогодні найбільш актуальною проблемою виступає виховання особистості, здатної обирати здоровий спосіб життя як пріоритетний для досягнення успіху у ньому. Тому важливого значення набуває питання пошуку найдоцільнших методик навчання здоров`ю, які сприятимуть виробленню намірів та ставлень особистості до ведення здорового способу життя протягом усього життя.

Курс підготовлено для педагогічних працівників, які бажають зацікавити учнів своїм предметом, «сухий» теоретичний матеріал наповнити яскравими героями і динамічними подіями. Придумати свою історію і перетворити навчання в захоплюючий процес.

Курс призначено вчителям предмету «Захист Вітчизни» за тематичним планом програми № 2 для дівчат (юнаків, які за станом здоров’я, релігійними поглядами не вивчають основи військової справи – «Основи медичних знань» та юнаків (за тематичним планом програми № 1. Розділ VІІІ. Основи медичних знань і допомоги).